Dichtbundel met negentien gedichten over trouwe viervoeters voorzien van tekeningen die John Bond maakte. Voor wie een hond had, heeft of zou willen hebben roepen de bijdragen van dichters als Ingmar Heytze, Joke van Leeuwen en Pim Lammers een veelkleurig palet aan emoties op. ‘Over aaien’ van Edward van de Vendel, ‘Verjaardagswensje’ (Anne Provoost) en ‘Mijn baasje’ (Kees de Boer) maken blij om de hond die er is of weldra zal zijn, terwijl ‘In mijn hoofd’ (Rian Visser), ‘Mijn hond kwam uit zee’ (Sjoerd Kuyper), ‘Pica’ (Babs Gons) en ‘Beetje minder dood’ (Aad Meinderts, geschreven voor Trigger) verdrietig stemmen omdat de hond niet meer leeft of slechts in gedachten bestaat. Mary Heylema (‘puptukdroom’), Joke van Leeuwen (‘Begrip’), Ludwig Volbeda (‘Honing’) en Ingmar Heytze (‘Mand droomt hond’) tonen zich in hun hondenpoëzie virtuoos en de bundel kent met ‘Echt superstom’ (Pim Lammers) een sterke opener met een grappig slot.
Er was eens een hond die zat op zijn kont (Volt, 5+) heeft lezers vanaf 5 tot 115 jaar veel te bieden en Bond verdient voor zijn kostelijke tekenwerk een pluim. Zijn illustraties zijn namelijk net zo belangrijk voor deze aangename uitgave als de gedichten zelf.
Nieuwsgierig? Bestel dan het boek hieronder. Veel leesplezier!
‘Er was eens een hond/ die zat op zijn kont.’ Zo begon Annie M.G. Schmidt toen ze vijf jaar was haar dichtcarrière. Gelukkig valt er over honden nog veel meer te dichten, want waar zouden we zijn zonder onze trouwe viervoeters? Honden om te aaien, om mee te spelen, om je te troosten, om mee (of om) te lachen… Deze bundel is een ode aan de hond, vol herkenbare, grappige en ontroerende gedichten om met de (denkbeeldige) hond op schoot bij weg te dromen.
Bekende schrijvers maakten splinternieuwe gedichten bij de kleurrijke illustraties van John Bond. Een feest voor iedereen die een hond heeft, of er een zou willen, of er weleens eentje heeft geaaid.
Met gedichten van Anne Provoost, Babs Gons, Bette Westera, Bibi Dumon Tak, Edward van de Vendel, Erik & Elle van Os, Imme Dros, Ingmar Heytze, Joke van Leeuwen, Kees de Boer, Koos Meinderts, Ludwig Volbeda, Mary Heylema, Maud Vanhauwaert, Milouska Meulens, Pim Lammers, Rian Visser, Sjoerd Kuyper en Tjitske Jansen.
Reactie plaatsen
Reacties